A héten könyvbemutatóra, színházba, táncházba, koncertre és kézműves foglalkozásra is mehetnek a szláv kultúra iránt érdeklődők.
Szerdán, március 20-án, hat órakor mutatják be a Lengyel Intézetben Konrad Sutarski legújabb, Az emberi ellenállás stációi című könyvét. "Az évtizedek óta, 1965-től Magyarországon élő, a Lengyel Kulturális Központ (ma: Lengyel Intézet) programjainak szervezőjeként, majd igazgatójaként, a Lengyel Múzeum (ma: Lengyel Kutatóintézet és Múzeum) élén, és más szerepköreiben: így költőként, íróként, a történelem értelmezőjeként is a magyar-lengyel barátságot szolgáló, most 84 esztendős Konrad Sutarski új könyve közös anyagban teszi közzé a két népért - és Európáért - aggódó, történeti távlatokra összpontosító két nagyobb tanulmányát és a sorsról, időről, emlékezetről, a "haza" jelentőségéről mintegy fél évszázad alatt megírt verseit. Az édesapját a - katyni mészárlásokkal összefüggő - harkovi vérengzésben elveszítő fiatalembernek már gyermekkorában, majd erre épülve a keserű tapasztalatokat halmozó felnőttkorában különösen erős érzékenysége fejlődött ki a szabadságra, a nemzetre és az ezek jövőképére vonatkozó felelősség iránt" - olvasható a honlapon. A szerzővel Bucz Hunor (színházi rendező, tanár, színházigazgató, Térszínház) és dr. Alicja Przybyszewska irodalomtörténész, a poznani Raczyński Könyvtár munkatársa beszélgetnek. Közreműködik: Korbuly Péter, színész. A könyv a Magyar Napló kiadónál jelent meg.
Szintén szerdán, este fél nyolckor, a Zeneakadémián mutatja be legújabb lemezét a délszláv zenét játszó és újraértelmező Söndörgő együttes. "Az Eredics testvérek a tágabb családból és legjobb muzsikus barátaikból válogatva alapították a kilencvenes évek közepén a mára nemzetközi hírű tamburazenekart, a Söndörgőt. A déli szláv zenei hagyomány rétegeihez kellő alázattal, kifinomult érzékkel és jó ízléssel nyúlnak, Bartók Béla, Vujicsics Tihamér és saját gyűjtéseikből merítve. Ez az erős hagyománytisztelet azonban mégsem gátja, sokkal inkább katalizátora annak a fáradhatatlan munkának, amellyel évtizedek óta képviselik ezt a kultúrát, és amely folyton megújuló, kortárs lendületet ad a Duna-menti szlávok zenei kincseinek. Nyolcadik lemezük anyagát világ körüli koncertsorozat keretében mutatják be, amelynek első koncertjét a Zeneakadémián hallhatja a nagyközönség" - tudjuk meg a koncerthez tartozó Facebook eseményből.
21-én, csütörtökön, Győrben, a Vasas Művészeti Központban lép fel két szlovák táncművész,Alexandra Mireková és Barbara Rusnaková, Légszükséglet című produkciójával - derül ki a Szlovák Intézet programjából.
22-én, pénteken, színházi előadás lesz az Orosz Kulturális Intézetben. Az Orosz Stúdiószínház adja elő Nyikolaj Koljáda Hegedű, csörgődob és vasaló című darabját Zinaida Zicherman rendezésében. Jegyek a helyszínen kapta, az előadás nyelve orosz (és vulgáris - erre külön figyelmeztetnek), magyar felirattal.
Szombaton, 23-án pedig délelőtt 11-től Ráckevén, az Árpád Múzeumban lehet kézműveskedni, sőt kiállítás is lesz. A programot a Szlovák Intézet és a Magyarországi Szlovákok Kulturális Intézete szervezi.