Sok jó zenét, Írómozit és egy nagyon érdekesnek ígérkező beszélgetést tartogat számunkra ez a hét. Reméljük, mindenki talál majd kedvére valót aktuális programajánlónkban!
Május 30.
20.00: T’Rakija a Pótkulcsban
Balkáni zene és körtánc.
Június 1.
19.00: Írómozi
Andrej Zvjagincev: A visszatérés – Krusovszky Dénes választása
- a vetítést követően az íróval Nagy Gabriella, a litera.hu szerkesztője beszélget -
Június 2.
20.00: Balkán / Bábel-est
„A Balkán a barbár, nyers erő szinonimájaként él a hétköznapi gondolkodásban és a legtöbb művészeti alkotásban egyaránt. De létezik egy másik Balkán is, amely árnyalni képes ezt a sztereotípiát, s amely befolyásaival gazdagabbá tette a magyar művészetet. Ebből a „másik” Balkánból ad ízelítőt estünk, olyan alkotók bevonásával, mint Boris Kovač és kamarazenekara, a New Ritual Group, a Sebő Együttes és vendége, Bognár Szilvia, Tolnai Ottó Kossuth-díjas költő és író, valamint a Duna Művészegyüttes táncosai.”
https://www.mupa.hu/program/balkan-2016-06-02_20-00-fesztivalszinhaz
21.00: Lukáš Oravec Quartet feat. Wayne Escoffery
Egy kiváló szlovák jazz trombitás nevével fémjelzett közép-európai quartett és egy amerikai szaxonfonos estje a BMC-ben.
Június 3.
9.55-17.30: Magyarország és Lengyelország a két világháború között: recepciók - összehasonlítások - kapcsolatok
Tudományos konferencia a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézetében (1014 Budapest, Országház u. 30. II. emelet, Tanácsterem). Részletes program az esemény Facebook-oldalán.
18.00: Nyugat-eurázsiai Szalon: Közép-Európa és az Orosz Birodalom
„Nyugat-eurázsiai Szalon néven új rendezvénysorozatot indítunk útjára, amelyre könyvsorozatunk témájához kapcsolódóan hívunk meg európai gondolkodókat. Célunk, hogy a személyes hangvételű beszélgetések során olyan gondolatokkal, elképzelésekkel gazdagodjunk, amelyek hozzájárulnak térségünk múltjának, jelenének és jövőbeni szerepének megértéséhez. Első vendégünk Andrzej Nowak lengyel történész, a Jagelló Egyetem professzora, beszélgetőtársai: Kertész Noémi, Németh Orsolya, Pálfalvi Lajos irodalomtörténészek, műfordítók. A beszélgetés nyelve lengyel, magyar szinkrontolmácsolással.”